O firmie

HAAD - Autoryzowany dystrybutor marki Ercolina

O firmie 2020-06-10T13:19:49+02:00

Z nami gięcie rur jest proste.

Firma HAAD zajmuje się sprzedażą giętarek do gięcia rur i profili. W zależności od wielkości promienia gięcia wyróżniamy kilka typów giętarek.

I tak – do prostych gięć instalatorskich służą giętarki ręczne, mogą być również w wersji – giętarka ręczna hydrauliczna. Tu maksymalna średnica gięcia wynosi 22 mm. Kolejnym typem giętarek jest giętarka beztrzpieniowa znana również jako giętarka matrycowa. Te maszyny do gięcia rur gną je nawijając rurę na wzornik, który oddaje swój kształt giętej rurze. Promienie gięcia uzyskiwane w tej technologii to 2-5D. Owalizacja rury przy takich giętarkach wynosi około 10 %. Kolejny typ giętarki do rur i profili to giętarki trzpieniowe. Giętarki trzpieniowe w trakcie gięcia rury wprowadzają do jej wnętrza trzpień zapobiegający nadmiernym odkształceniom rur i profili. Tak uzyskana wysoka jakość gięcia jest oczekiwana przez klientów. Giętarki trzpieniowe są niezastąpione tam gdzie owalizacja rury nie może być większa jak 3-5 %.

Co jeszcze potrzebują nasi klienci?

Wymaganiem klientów jest również gięcie rur, gięcie profili z dużymi promieniami. Gięcie rur i profili z takimi promieniami może zrobić giętarka trójrolkowa, zwana również  jako giętarka trójwalcowa. Giętarki trójrolkowe wykonują gięcie rur poprzez trzy obracające się rolki walcując je. Promień gięcia jaki tu można uzyskać to 5 x średnica rury lub większy. Podobne parametry przy gięciu rur i profili osiągają giętarki trójwalcowe. Firmy, gdzie gięcie rur czy gięcie profili jest stałą czynnością, często potrzebują również szlifierek do końców rur. Szlifierka do rur może kształtować koniec rury ułatwiając jej później spawanie pod kątem. Szlifierki do rur są uzupełnieniem dla giętarki beztrzpieniowej, giętarki trzpieniowej, giętarki trójrolkowej w procesie obróbki rur. Obróbka rur wymaga jeszcze jednego typu maszyny – to wyoblarka, maszyna do kołnierzowania rur, wywijania kołnierzy pod kątem  do 90 stopni. Po gięciu rury na giętarce beztrzpieniowej, giętarce trzpieniowej, giętarce trójrolkowej można kształtować końcówkę rury według potrzeb. W naszej ofercie znajduje się też prasa pozioma. Prasy poziome to maszyny wykonująca zwężanie końcówek rur lub rozszerzanie końcówek rur.

Serwis i obsługa.

Nasza firma prowadzi serwis giętarek. Naprawa giętarek jest realizowana w siedzibie firmy w Gdańsku.

Giętarka beztrzpieniowa może być naprawiana również u klienta. Podzespoły giętarki trzpieniowej mogą być też regenerowane w naszym serwisie giętarek.

Jeżeli więc jest przez Ciebie poszukiwana giętarka ręczna, giętarka beztrzpieniowa, giętarka matrycowa, giętarka trójrolkowa, giętarka trójwalcowa, szlifierka do rur czy prasa pozioma  – Zapraszamy do HAAD!

Skontaktuj się z nami!

Potrzebujesz pomocy w wyborze maszyny odpowiedniej dla Ciebie? Skontaktuj się z nami, nasi specjaliści odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Kontakt